Фторування або ремінералізація зубів — процедура, коли на зубну емаль лікар наносить лікувальний розчин, що містить іони фтору.

Таким чином створюється додатковий захисний бар’єр. Він ускладнює діяльність бактерій та гальмує розвиток карієсу. Фтор є тим хімічним елементом, який бере участь безпосередньо в обмінних процесах при формуванні кісток і зубних тканин.

Тому лікувальний розчин ефективно насичує тканини, запечатує мікротріщини зубної емалі, зменшує гіперчутливість молярів. Але головна причина, через яку стоматологи вдаються до фторування, — зупинення руйнування вже хворого різця чи моляра.

У яких випадках показано фторування зубів дітям

Обробка емалі фтором – ефективний спосіб пригальмувати каріозний процес. Але важливо захопити хворобу на ранньому етапі, коли уражені області є білі плями. За наявності каріозної порожнини спочатку потрібно буде пройти лікування, встановити пломби. А вже пролікований зуб можна буде покрити фтором.

Показання до фторування зубів у дітей

Порекомендувати фторування стоматолог може у таких випадках:
  • Дефіцит фтору. Процедуру рекомендовано проводити регулярно з метою насичення зубної емалі мікроелементами, що бракують.

  • Під час прорізування зубів та в пубертатний період. Це критичні періоди формування зубного ряду, які потребують додаткового захисту емалі.

  • Хімічний відбілювання емалі. У цьому випадку ремінералізація є обов'язковим завершальним етапом стоматологічного втручання.

  • Встановлення та зняття брекет-систем. Ремінералізація у цьому випадку проводиться обов'язково.

  • Комплексне лікування карієсу у дітей.

  • Генетична схильність до виникнення карієсу та дефектів зубної емалі.

Протипоказання

Єдиними протипоказаннями для проведення процедури є флюороз — надлишковий вміст фтору або алергія на якийсь із компонентів розчину.

Щоб уникнути надмірного накопичення фтору в зубній емалі, ремінералізацію варто проводити не частіше, ніж один-два рази на рік. Також після фторування варто відмовитися від використання зубних паст та ополіскувачів, які містять фтор.

Як проходить процедура

Виділяють простий та складний способи фторування молочних зубів у дітей. Вибір методу — прерогатива лікаря, який він обирає, залежно від того, наскільки запущено каріозний процес, чи є пошкодження емалі у пацієнта, чи є інші стоматологічні проблеми.

Проста ремінералізація виконується лікувальним розчином – фторлак. Це спеціальна рідина, що містить фтор, природний антибіотик – ялицеву пасту, інші допоміжні речовини. Як тільки фторлак вступає в контакт з емаллю, починається активне утворення фторидів кальцію. Вони проникають у зубну тканину та зміцнюють її, сприяють підвищенню щільності емалі, посиленню її захисних властивостей. При дотриманні правил гігієни ротової порожнини, фторлак для дітей здатний відновлювати природну мінеральну структуру емалі.
Глибоке фторування постійних або молочних зубів передбачає додавання до складу гелю додаткових компонентів, що містять фтор, магній та мідь. Процедуру проводять поетапно із нанесенням на зубну емаль лаково-гелевого покриття.
Один із методів захисту дитячих зубів — серебрування. Сьогодні він застосовується все рідше через меншу ефективність та неестетичність (срібло залишає на зубах чорний наліт). Серебрування — це обробка зубної емалі складом на основі нітрату срібла. На відміну від фторування, сріблення є лише спробою запобігти розвитку карієсу, але ніяк не лікуванням проблем, що вже виникли.

Незалежно від обраного лікарем методу до ремінералізації обов’язково проводиться професійне чищення. Вона дозволяє видалити наліт та залишки їжі між зубами.

У якому віці можна проводити фторування

Вартість фторування зубів у дітей

Ціна ремінералізації зубів визначається наявністю супутніх стоматологічних проблем. Вартість фторування дитячих зубів буде вищою, якщо необхідно проведення додаткових заходів, таких як ультразвукове чищення або лікування карієсу.

Стоматологія «ГАММА»

Залишити заявку

    Выберите клинику: