Причини захворювання

Основна причина пульпіту на молочних зубах – запущений карієс. Тому так важливо не пропускати профілактичні огляди та вчити дитину правильно доглядати порожнину рота.

Інші причини, що сприяють виникненню пульпіту:

  • Множинний карієс.
  • Гострі інфекційні захворювання. Ослаблення імунітету.
  • Прийом антибіотиків, препаратів, що містять залізо.
  • Травми, забиття, відколи емалі. Навіть якщо травма незначна, тимчасовий різець чи ікло стають беззахисними перед інфекцією.

Симптоми

Каріозний процес у дитини зазвичай проходить безсимптомно і виявити проблему можна лише під час профілактичного огляду у стоматолога. Але коли інфекція дісталася м’яких тканин, малюк починає відчувати сильний біль.

Ознаки пульпіту:

  • болі при прийомі їжі

  • болі, не пов'язані з прийомом їжі

  • посилення болю у вечірні та нічні години

  • відмова від їжі

  • загальне погіршення самопочуття

Лікування пульпіту молочного зуба відтягувати не можна. При виникненні будь-якого з перерахованих симптомів варто якнайшвидше звернутися до стоматолога. Без лікування захворювання може призвести до ще більш серйозних проблем зі здоров’ям дитини: періодонтиту (запалення навколозубних тканин), періоститу (запалення окістя), що супроводжуються набряком щоки, підвищенням температури тіла.

Види пульпіту молочних зубів

Як і багато захворювань травматичного чи інфекційного характеру, запалення внутрішніх тканин зуба буває гострим, хронічним.

Починається із серозної стадії: через запалення тканин у каналах утворюється серозна рідина. Дитина прокидається вночі від гострого болю, вранці з'являється дискомфорт при жуванні. Захворювання в дітей віком розвивається стрімко — кілька годин серозна стадія перетворюється на гнійну: щока опухає, піднімається температура, пульсуючий біль стає нестерпним.
У дітей розвивається найчастіше. Це ускладнює діагностику через слабку вираженість симптомів: біль, як правило, непостійний, посилюється від холодної, гарячої їжі. Тільки регулярні профілактичні огляди дозволяють виявити захворювання на ранній стадії та вчасно розпочати лікування пульпіту молочного зуба.

Лікування пульпіту тимчасових зубів у стоматології «ГАММА»

Основне завдання, яке ставлять перед собою лікарі нашої клініки, — зробити лікування максимально безболісним для дитини та зберегти молочні зуби до появи постійних.

Тактика лікування вибирається лікарем індивідуально та залежить від клінічної картини. Ми використовуємо різні способи анестезії, у тому числі загальну. Седація дає можливість лікарю санувати всю ротову порожнину, не травмуючи при цьому психіку дитини. Усі нюанси лікування попередньо обговорюються з батьками маленького пацієнта.

Етапи лікування

У дитячій стоматології «ГАММА» лікування пульпіту проводиться у три-чотири етапи:

Знеболення, обробка каріозної порожнини, накладення спеціальної пасти, що девіталізує, постановка тимчасової пломби. Перед першим відвідуванням необхідно провести алергопроби на місцеві анестетики.
Повна обробка каріозної порожнини, видалення пульпи коронкової, накладання антисептика, постановка тимчасової пломби.
Відновлення коронки різця чи моляра.

Вартість лікування пульпіту у дітей

На лікування пульпіту молочних зубів у стоматологічній клініці «ГАММА» ціна визначається ступенем розвитку захворювання, глибиною ураження, переліком необхідних процедур. Усі нюанси докладно розповість лікар під час першого відвідування.

Стоматологія «ГАММА»

Залишити заявку

    Выберите клинику: