Консультація лікаря-ортодонта

Принцип лікування неправильного прикусу

Выбор метода терапии зависит от типа деформации и возраста пациента. Каждый вариант имеет свои плюсы и минусы, продолжительность общего срока лечения тоже будет разной.

Трейнер

Силіконовий та повністю гіпоалергенний еластопозиціонер, який не псує зубну емаль та не травмує слизову. Для виправлення прикусу, як правило, по черзі застосовують два види трейнерів: початковий (гнучкий) і завершальний (жорсткіший). Механізм дії полягає у тиску на зубний ряд лабіальних дуг. В результаті м’язи нижньої щелепи розслаблюються і прикус вирівнюється. Схему носіння трейнера призначає ортодонт в індивідуальному порядку.

Дентальні пластини

Знімний апарат із потужною механікою утримання зубів у правильному положенні. Має на увазі щоденне носіння і проводиться строго в індивідуальному порядку за результатами знятого зліпка. Пластина легко знімається і не потребує особливого догляду. Рекомендовані пластини для виправлення неправильного розташування зубів, порушень прикусу, заміщення дефектів зубного ряду за умови передчасної втрати тимчасових зубів у дітей. Іноді виступають початковим етапом процесу виправлення прикусу перед встановленням брекет-системи.

Брекет-системи

Часткова брекет-система

Являє собою незнімну ортодонтичну конструкцію, яка кріпиться на чотири передні різці і перші постійні моляри, шістки, з’єднуючись між собою ортодонтичною дугою. Друга назва конструкції – «Система 2×4». І це один із найбільш популярних варіантів часткових незнімних конструкцій.

“Система 2×4” може бути використана відразу на обох щелепах або окремо на верхній або нижній. У багатьох випадках встановлення часткової брекет-системи такого типу – лише перший етап ортодонтичного лікування. Його завдання – підготувати щелепу до правильного розміщення постійних зубів у зубному ряду. А створення ідеальної посмішки і правильних міжоклюзійних контактів досягається за допомогою повної брекет-системи через 2-5 років, або шляхом приєднання до системи інших зубів, відразу після їх прорізування.

Повна брекет-система

Найефективніша система для виправлення прикусу. Але поставити такі брекети дитині можна лише після досягнення нею 13 років. Вирівнювання зубів відбувається за рахунок тиску пружини на щелепну кістку. Дитячі брекети виготовляють із металу, кераміки та сапфірів.

Всі типи добре справляються з поставленим завданням, але керамічні та сапфірові практично непомітні у роті. Вони обійдуться дорожче.

Оптимальним варіантом для підлітка таки будуть металеві брекети. Вони найбільш міцні, надійні та прості у догляді.

Коли необхідно звертатися до лікаря-ортодонта

У дітей корекція прикусу проходить швидше та простіше, ніж у дорослих пацієнтів. Тому не відкладайте прийом у дитячого лікаря-ортодонта, особливо якщо бачите, що для цього є явні показання:

 • верхні різці та ікла сильно перекривають нижні передні зуби

 • попереду чи збоку верхній та нижній зубні ряди взагалі не стуляються

 • між зубами присутні великі проміжки (діастеми та треми)

 • верхня і нижня щелепи асиметричні, у певному місці зуби стуляються внахлест за типом ножиць.

 • нижня щелепа висунута вперед

 • зуби ростуть скучено

 • у дитини ростуть надкомплектні зуби

Найбільш підходящий вік для початку виправлення прикусу – 5-6 років. Згодом пластичність м’язів та кісток зменшується, і виправити неправильний прикус буде складніше.

До того ж, естетична сторона проблеми — далеко не найважливіша на тлі таких ускладнень:

 • пародонтоз через нерівномірне навантаження на зуби в процесі жування;
 • частий карієс, причина якого - складність домашнього догляду за нерівними зубами;
 • патології у формуванні скронево-щелепної системи;
 • проблеми з ШКТ через погано пережовану їжу;
 • постійні ГРВІ, спричинені порушенням дихання;
 • механічна дислалія як результат неправильної звуковимови.

У підлітків неправильний прикус часто є причиною психологічних комплексів. І це ще один привід зайнятися виправленням прикусу, поки дитина не так серйозно сприймає свою зовнішність.

Вартість ортодонтичного лікування зубів у дітей

Вартість корекції залежить від обраного типу конструкції, її матеріалу та загального обсягу роботи. Наприклад, найдешевше обійдеться виготовлення дентальної пластини, але цей варіант далеко не завжди може продемонструвати добрий результат. Дитячі брекети дорожчі за ціною, але вони гарантовано приведуть зубний ряд до ладу.

Стоматологія «ГАММА»

Залишити заявку

  Выберите клинику: