За статистикою близько 40 відсотків малюків мають проблеми із зором вже у дошкільному віці, що негативно позначається як на якості життя дитини, так і на засвоєнні нею навчального матеріалу. Саме тому така важлива своєчасна консультація дитячого офтальмолога. Вона допоможе виявити проблеми із зором на ранньому етапі і усунути їх максимально щадним способом.

Діагностика та первинний прийом дитячого окуліста

За відсутності скарг, перший огляд дитини очним лікарем рекомендується проводити у віці 3-6 місяців

Як відбувається прийом дитячого офтальмолога?

Спочатку лікар опитує маленького пацієнта та його батьків, з’ясовує основні скарги та збирає сімейний анамнез. Після перевірки гостроти зору у дитини, огляду переднього відрізка ока та очного дна (офтальмоскопії) лікар при необхідності призначає додаткове діагностичне обстеження та підбирає індивідуальну схему лікування дитини.

Якщо патології відсутні, профілактичні огляди дитячого окуліста проводяться дошкільникам 1-2 рази на рік у рамках щорічної диспансеризації. За наявності офтальмологічної проблеми показувати малюка лікарю доведеться частіше – раз на 3-4 місяці.

Сучасні школярі зазнають великого зорового навантаження, через що спочатку розвивається зорова втома, потім можлива короткозорість. Щоб вчасно помітити проблему, огляд окулістом для дітей шкільного віку має плануватись із частотою 1–2 рази на рік.

Щомісячного профілактичного огляду офтальмолога потребують діти, у яких підтверджений діагноз цукрового діабету.

Симптоми, за яких не варто відкладати візит до дитячого офтальмолога

Термінової консультації вимагають такі симптоми:

 • скарги дитини на порушення зору, запаморочення, розпливчастість та нечіткість предметів

 • зміна сприйняття кольору (до трьох років дитина може плутати кольори)

 • малюк погано розрізняє літери, мружиться під час читання

 • відхилення одного або обох очей від осі фіксації вгору, вниз або вбік - косоокість

 • часті головні болі, відчуття піску в очах, печіння та різі

 • почервоніння та набряклість повік

 • сухість ока та рясна сльозотеча

 • гнійні виділення з очей

 • почервоніння білків очей, судини, що лопнули.

 • новоутворення в області очей: ячмінь, фурункул, жировикЗапальні процеси очей у дітей виявляються специфічно та прогресують швидко. Тому якщо ви помітили підозрілі симптоми, не чекайте на плановий огляд, а негайно звертайтеся до лікаря.

Якщо вчасно звернутися до дитячого офтальмолога, лікар оперативно підбере правильну терапію і вирішить проблеми із зором щадним, але ефективним способом.

Вартість прийому дитячого окуліста

Чим швидше і кваліфікованішою буде надано лікарську допомогу при перших симптомах хвороби, тим більше шансів повністю зберегти зір дитини та уникнути серйозних наслідків надалі. Не відкладайте звернення за допомогою: наші адміністратори завжди на зв’язку у робочий час. Вони підкажуть актуальну вартість консультації, підберуть зручний час прийому та дадуть відповідь на інші питання.

Залишити заявку

  Выберите клинику: