Чому варто щеплюватися від грипу

Сприйнятливість дитячого організму до сезонним інфекціям пов’язана з тим, що імунна система дітей ще повністю не сформована, і не вміє вчасно розпізнати інфекцію, правильно на неї відреагувати. Вакцинація – це тренування імунної системи, яка вчить її працювати з антигеном.Батькам важливо зрозуміти: щеплення аж ніяк не послаблює імунітет, а навпаки, дозволяє уникнути реальної небезпеки.

Щеплюватися від грипу важливо, враховуючи частоту та тяжкість ускладнень хвороби. Ситуацію посилює і те, що вірус щорічно мутує. І навіть перехворівши або поставивши вакцину минулого року, ви не можете бути впевнені, що імунна система дитини впорається з новим штамом. А склад вакцин від грипу кожен епідсезон оновлюється, щоб сформувати захист саме від поточного штаму вірусу.

Сезонні щеплення проти грипу робляться дітям вже понад 50 років. Сотні тисяч доз вакцин вводять людям щороку у всьому світі. Їх розробкою займаються найкращі фармацевтичні компанії, безпеку препаратів яких підтверджують безліч тестів та проб.

Період вакцинації

Найкраще поставити вакцину в жовтні, на початку листопада, до піку сезонної захворюваності. Це пов’язано з тим, що антитіла до грипу почнуть активно вироблятися лише на 14-й день після вакцинації.

Дітям, які щеплюються вперше у віці до 9 років, вакцину потрібно вводити у два етапи – дві ін’єкції з перервою на місяць. Дітям старшого віку та дорослим достатньо одного щеплення.Якщо ви не встигли зробити щеплення вчасно, запам'ятайте: зробити щеплення від грипу краще пізно, ніж ніколи. Навіть якщо вірус вже циркулює, вакцинація знизить можливість захворіти і ризик серйозних ускладнень.

Місце для введення вакцини від грипу

Вакцини від грипу найчастіше вводяться внутрішньом’язово: малюкам — у стегно, старшим дітям і дорослим — у дельтовидний м’яз. Рідше практикується підшкірне введення в підлопаткову область або плече.

Протипоказання до вакцинації від грипу

Не ставлять щеплення проти грипу дітям з симптомами застуди, що починаються. Але навіть якщо дитина абсолютно здорова, перед вакцинацією обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем.

Абсолютные противопоказания:

 • возраст до 6 месяцев;
 • аллергия на компоненты вакцины;
 • высокая температура тела;
 • тяжёлые заболевания крови, эндокринной системы, органов дыхания, сердечная или почечная недостаточность.

Імунодефіцит, онкозахворювання не є протипоказанням до проведення вакцинації. Навпаки, всім дітям із групи ризику щеплення дуже потрібне, щоб у разі інфікування перенести хворобу максимально легко та без ускладнень.

Можливі ускладнення

Частими реакціями на вакцину проти грипу є:
 • головний біль

 • припухлості та синець у місці ін'єкції

 • підвищення температури

 • загальне нездужання, втома

 • підвищене потовиділення, озноб

 • почервоніння, хворобливі відчуття у місці введення вакцини

 • м'язовий біль та ломота в суглобах

Де пройти вакцинацію від грипу

Щеплення проти грипу у Запоріжжі завжди можна зробити у дитячому медичному центрі «Гамма+».

Ми використовуємо препарат для щеплення французького виробництва «Ваксігрип Тетра». Це модернізована вакцина, яка провокує вироблення антитіл до вірусів грипу кількох актуальних штамів. Препарат схвалений ВООЗ та рекомендований до використання у Північній півкулі.

Скільки коштує щеплення від грипу поточного епідсезону, уточнюйте у адміністратора під час запису на первинну консультацію педіатра. Записатися на прийом можна телефоном або заповнивши форму зворотного зв’язку.

Записатися на прийом

  Выберите клинику: