Виробник вакцини “Пріорікс” – бельгійська фармацевтична компанія GlaxoSmithKline. У ході клінічних випробувань препарату було експериментально підтверджено його високу ефективність: захисні антитіла проти кору вироблялися у 98% щеплених, паротиту – у 96%, краснухи – у 99%.
В Україні “Пріорікс” дозволений до застосування з 1999 року. І завдяки високим стандартам якості фармкомпанії, максимальному ступеню очищення препарату при виробництві та мінімальному ризику ускладнень щеплення «Пріорікс» давно здобуло авторитет як серед лікарів, так і серед пацієнтів.
Склад вакцини «Пріорікс» (КПК)
Показання до введення вакцини «Пріорікс»
Протипоказання
-
підтвердженому ВІЛ-позитивному статусі
-
запальних захворюваннях у стадії загострення
-
зниження кількості тромбоцитів у загальному аналізі крові
-
тяжкої алергії або непереносимості будь-якого з компонентів вакцини: курячого білка, неоміцину або канаміцину, желатину, лактози
-
хронічних захворюваннях у стадії загострення
-
захворювання імунної системи
-
пухлинах та новоутвореннях
-
важких неврологічних захворюваннях
Перед тим як починати вакцинацію, дитина повинна бути повністю обстежена педіатром та профільними фахівцями. Тільки так можна виключити наявність протипоказань та уникнути можливих ускладнень.
Терміни вакцинації
Першу дозу КПК, згідно з Національним календарем вакцинації, вводять малюкові після досягнення ним 12 місяців. У цьому віці імунна система дитини вже готова відреагувати на запровадження ослаблених штамів вірусів виробленням антитіл.
До року малюка захищають антитіла, які отримують від матері при грудному годуванні. Діти-штучники можуть сподіватися лише колективний імунітет, який є надійним щитом за умови вакцинації 95% населення.
На жаль, охоплення вакцинацією в Україні нижче, тому останніми роками все частіше по всій країні спалахують осередки епідемії кору. І щоб уберегти малюків, у квітні 2019 року Міністерство охорони здоров’я України дозволило педіатрам починати вводити щеплення від кору «Пріорікс» дітям уже у шестимісячному віці.
Це щеплення вважається не першим, а «нульовим». І подальша вакцинація проходить у точній відповідності до календаря: у 12 місяців, а потім у 6 років.
Ревакцинація вакциною КПК «Пріорікс»
Місце введення вакцини
Можливі ускладнення
-
температура, озноб, загальне нездужання
-
набряк, почервоніння, болючість у місці введення ін'єкції
-
біль у суглобах, збільшення лімфовузлів
-
носові кровотечі (вкрай рідко)
-
висип по всьому тілу
-
біль у горлі, кашель
Ці явища пов’язані з дією ослаблених вірусних штамів і проходять самостійно протягом двох тижнів. Алергікам і дітям, що часто хворіють, вакцинацію проводять після попередньої медичної підготовки, щоб знизити ризик виникнення ускладнень та алергічної реакції на вакцину. Якщо дитина вже мала важкі алергічні реакції на яєчний білок, препарати крові, інші вакцини, перед щепленням обов’язкова консультація алерголога.
Де зробити щеплення «Пріорікс»
Зробити щеплення можна у будь-якій медичній установі, де було підписано декларацію із сімейним лікарем або педіатром. Міністерство охорони здоров’я також дозволяє проводити вакцинацію приватним медичним центрам.
Вакцина «Пріорікс» відрізняється високим ступенем очищення та значно меншою кількістю ускладнень, ніж інші аналоги; дізнатися ціну препарату ви завжди можете за телефоном у наших адміністраторів.