При зараженні у дитячому віці та приєднанні ко-інфекції – гепатиту Д захворювання у 90% випадків переходить у хронічну форму, що призводить до швидкого руйнування печінки та виникнення цирозу та раку печінки.

Єдиним методом профілактики захворювання є вакцинація. Медичний центр «ABG», розташований у Запоріжжі, допоможе захиститися від вірусного гепатиту В за допомогою вакцини «Енджерікс В».

Вакцина від гепатиту В «Енджерікс»

Вакцина проти гепатиту містить специфічний поверхневий антиген HBsAg – частина білкової оболонки вірусу гепатиту В, введення якого сприяє виробленню білків-антитіл і викликає стійкий імунітет.

Виробник вакцини “Енджерікс В” – підрозділ бельгійської компанії GlaxoSmithKline, SmithKlineBicheer. Це одна з найбільших у світі фармацевтичних компаній, яка веде свою діяльність з 1715 року та зарекомендувала себе на ринку як виробник надійних, безпечних препаратів.

До Національного календаря щеплень України вакцина «Енджерікс В» була внесена у 2000 році після того, як багаторічні клінічні дослідження у десятках країн світу показали ефективність вакцини. Її триразове введення призводить до утворення специфічних антитіл у 98% щеплених!

Склад вакцини: білковий антиген вірусу гепатиту В, гідроксид алюмінію, хлорид та гідрофосфат натрію, вода для ін’єкцій. Існує дорослий та дитячий різновид «Енджерікс В»: дитяче дозування містить 10 мкг білкового антигену в 0,5 мл препарату, доросла — 20 мкг антигену HBsAg в 1 мл. Поставляється препарат у флаконах із білою густою суспензією та потребує особливих температурних умов зберігання. Перед введенням флакон обов’язково потрібно струсити.

Показання до проведення вакцинації проти гепатиту В

Протипоказання до введення вакцини «Енджерікс»

Протипоказаннями до проведення курсу імунопрофілактики вакциною проти гепатиту В є такі стани:
 • гіперчутливість до будь-якого компонента вакцини

 • тяжкі алергічні реакції в анамнезі

 • запальні захворювання у стадії загострення

 • тяжкі неврологічні захворювання

 • хвороби імунної системиАлергіки та діти із захворюваннями нервової системи повинні бути ретельно обстежені перед проведенням вакцинації. І за необхідності пройти комплекс підготовчої терапії щодо призначення профільного фахівця.

Терміни вакцинації

Національний календар щеплень передбачає триразове введення вакцини на першому році життя: у першу добу після народження, а потім ще двічі – у 2–6 місяців.

Діти, які народилися від матерів, інфікованих вірусом гепатиту В, вакцинуються за особливою схемою: відразу після пологів, на першому, шостому, дванадцятому місяці життя. У цьому випадку разом із препаратом «Енджерікс» новонародженому вводять також специфічний імуноглобулін проти гепатиту В.

Схеми вакцинації проти вірусного гепатиту є найбільш лабільними. Загальне правило – дотримання мінімального інтервалу між дозами. Він дорівнює чотирьом тижням. Первинний курс імунізації включає три дози вакцини. Дітям перших двох років життя можна вводити чотири дози у разі вакцинації комбінованими вакцинами.

В епідеміологічно небезпечних країнах, де кількість заражених гепатитом В перевищує середні загальносвітові показники, рекомендується перевірити рівень антитіл через один-два місяці після завершення курсу вакцинації, щоб переконатися, що імунітет сформований.

Місце для введення вакцини

Можливі ускладнення

Щеплення «Енджерікс» здебільшого не викликає жодних побічних реакцій. Але в перші 3-7 днів після вакцинації можливі такі симптоми:
 • озноб, субфебрильна температура, нездужання

 • набряк, болючість, почервоніння в зоні ін'єкції

 • зміна показників печінкових ферментів крові

 • нудота, зниження апетиту

 • слабкість, запаморочення

Зазвичай ці явища не вимагають специфічного лікування та проходять самостійно протягом тижня. Для запобігання можливим ускладненням важливо комплексно обстежити дитину у профільних фахівців перед початком вакцинації.

Ревакцинація: коли проводити?

Де зробити щеплення від гепатиту В «Енджерікс В»?

Зробити щеплення проти гепатиту В можна у будь-якій державній чи приватній медичній установі, сертифікованій для проведення курсу вакцинації. На препарат «Енджерікс В» ціна в Україні може відрізнятись, залежно від умов компанії-дистриб’ютора чи аптеки. Оптимальне рішення — придбання вакцини у тому ж медичному центрі, де проводитиметься вакцинація. Це гарантія того, що препарат зберігався за правильних температур, має актуальний термін придатності і є абсолютно безпечним для дитини.

Записатися на прийом

  Выберите клинику: