Види ретейнерів для виправлення прикусу

Усі фіксатори можна розділити на дві категорії: знімні та незнімні. У кожного виду є свої переваги та недоліки.

Незнімні системи зазвичай є сталевою дугою, яку стоматолог фіксує на внутрішній стороні зубів. Вони не заважають людині говорити і жувати, непомітні для оточуючих та впливають на зубний ряд постійно. У той же час існують і мінуси: незнімні ретейнери складніші у догляді, їх потрібно періодично чистити у стоматолога.

Знімні фіксатори влаштовані інакше: це дуга складної форми, доповнена прозорою пластиною або капою. Їх можна носити постійно або використовувати щодня кілька годин, надягаючи перед сном. Подібна конструкція може бути розрахована на одну чи дві щелепи.

Знімні ретейнери після брекетів легко підтримувати у чистоті, вони не ускладнюють процедуру чищення зубів, не накладають обмежень у виборі продуктів та страв. До того ж, якщо ви надягаєте фіксатор на ніч, ризик його поломки мінімальний. Однак подібні системи можуть стимулювати виділення слини, викликати подразнення слизових оболонок. Крім того, вони фактично грають роль «пробки» для мови, сильно порушуючи дикцію.

У деяких випадках лікар може порекомендувати комбіновану систему: коли на одну щелепу ставлять незнімну дугу, а на іншу надягають знімну конструкцію.

Переваги встановлення ретейнера

У різних видів ретейнерів свої плюси, але можна виділити загальні переваги:
 • закріплення результатів ортодонтичного лікування

 • простота у догляді з боку пацієнта

 • доступність

 • підтримка правильного прикусу та зубного ряду

Можливі протипоказання

Протипоказань до використання знімних систем практично немає, якщо не брати до уваги індивідуальну непереносимість матеріалів. А ось незнімні конструкції не використовують при:

 • карієсі, пульпіті, ерозії;
 • клиноподібному дефекті зубів;
 • порушеннях мінерального обміну;
 • прогресуючих захворюваннях ясен;
 • доброякісних та злоякісних новоутвореннях у порожнині рота.

Оптимальні терміни носіння ритейнера для зубів

Догляд за ретенційним апаратом

Вартість встановлення ретейнерів

У середньому ретейнери не вирізняються високою вартістю. Особливо якщо порівнювати з іншими ортодонтичними системами. Однак скільки буде коштувати їхнє встановлення та обслуговування, залежить від виду фіксатора.

Встановлюються системи як дітям, так і дорослим. Щоб докладніше дізнатися про ретейнерів, уточнити ціну конструкції, дзвоніть або заповнюйте онлайн-заявку.

Стоматологія «АЛЬФА»

Стоматологія «БЕТА»

Залишити заявку

  Выберите клинику: