Швидкість розсмоктування кісткової тканини залежить від локалізації дефекту. Атрофія верхнього альвеолярного відростка відбувається набагато швидше. Це пояснюється тим, що щільність трубчастої кістки тут в кілька разів нижче, ніж на нижній щелепі. В середньому процес деградації кістки на верхній щелепі стартує вже через 2-3 місяці після видалення зуба, на нижній - тільки через 6-12 місяців.
Атрофія може бути:
- горизонтальною, коли альвеолярний відросток розсмоктується по ширині;
- вертикальною, якщо кістка просідає в висоті;
- комбінованою: резорбція відбувається по ширині і висоті одночасно.
З огляду на такі малі терміни від видалення зуба до початку резорбції, стоматологи не рекомендують затягувати з установкою імплантатів.
Остеопластика - комплекс процедур по відновленню кісткової тканини щелеп. Нарощування кістки для установки імплантів дає можливість додати необхідний обсяг кістці, в яку буде вводитися зубний імплантант. Саме від її кількості і якості багато в чому залежить успіх імплантації.
Особливості проведення операції
Остеопластичний метод вибирають виходячи з конкретної ситуації. Не завжди нарощування кісткової тканини робиться тільки при імплантації зубів – іноді стоматологи можуть порекомендувати її, не плануючи встановлювати імпланти.
Показання щодо проведення операції
-
довга відсутність одного або декількох зубів;
-
травматичне або некоректне видалення зубів;
-
носіння неякісного протезу;
-
пародонтит;
-
запальні процеси в порожнині рота;
-
остеопороз.
Протипоказання
- період вагітності і лактації;
- деякі захворювання крові, наприклад, анемія, лейкемія, проблеми зі згортанням;
- доброякісні пухлини носа і його пазух;
- гострий запальний процес в ротовій порожнині;
- порушення кісткової регенерації;
- гострі імунодефіцитні стани.
Етапи проведення операції
Нарощування кістки для установки імплантів – складна операція, яку можуть виконати тільки кваліфіковані фахівці. Перед нею робиться рентген щелеп і комп’ютерна томограма. Проводиться планування кісткової реконструкції та імплантації. Тільки після цього можна розпочинати безпосередньо нарощування кістки і формування ясен для майбутньої ортопедичної роботи. Так само попередньо планується, який кістковопластичний матеріал буде використовуватися.
У сучасній імплантології використовуються як натуральні, так і штучні матеріали. Так, щоб наростити кісткову тканину, хірург може застосувати:
Безпосередньо нарощування кісткової тканини проходить в кілька етапів і залежить від вибору методу підсадки:
- Проведення анестезії.
- Створення доступу до кістки альвеолярного гребеня або до гайморової пазухи (при синус-ліфтингу).
- Введення кістковопластичного матеріалу.
- Установка і фіксація захисної мембрани.
- Ушивання м'яких тканин.
- При необхідності нарощування ясен.
Після проведення операції з нарощування кісткової тканини деякий час пацієнтові дозволяється їсти тільки м’яку їжу кімнатної температури. Заборонено палити як мінімум тиждень, похід в лазню або сауну також доведеться відкласти на 7-10 днів. Важливо дотримуватися гігієни рота і приймати антибактеріальні препарати, які призначив лікар.
Нарощування кісткової тканини: вартість
Як зрозуміти, скільки буде коштувати операція? Це залежить відразу від декількох факторів: обраного методу остеопластики, матеріалів і їх кількості, зони нарощування, необхідних обстежень перед операцією.
У стоматологічному центрі ABG ви можете здійснити нарощування кісткової тканини за доступною ціною. У нас в загальну вартість входить не тільки робота хірурга, матеріали, препарати для остеопластики, але і післяопераційне ведення пацієнта. Щоб докладніше дізнатися щодо наших розцінок, телефонуйте нам або запишіться на попередню консультацію.