Хірургічні втручання будь-якої складності
Іноді перш, ніж встановити імплант, хірург може призначити операцію по нарощуванню кістки щелепи. Це потрібно, якщо на місці протезування довго був відсутній зуб. Справа в тому, що коли щелепа не отримує необхідного навантаження, кісткова тканина деградує, стоншується.

Швидкість розсмоктування кісткової тканини залежить від локалізації дефекту. Атрофія верхнього альвеолярного відростка відбувається набагато швидше. Це пояснюється тим, що щільність трубчастої кістки тут в кілька разів нижче, ніж на нижній щелепі. В середньому процес деградації кістки на верхній щелепі стартує вже через 2-3 місяці після видалення зуба, на нижній - тільки через 6-12 місяців.

  Залишити заявку
  [dynamichidden cf7-counter "CF7_counter"]

  Атрофія може бути:

  • горизонтальною, коли альвеолярний відросток розсмоктується по ширині;
  • вертикальною, якщо кістка просідає в висоті;
  • комбінованою: резорбція відбувається по ширині і висоті одночасно.

  З огляду на такі малі терміни від видалення зуба до початку резорбції, стоматологи не рекомендують затягувати з установкою імплантатів.  Остеопластика - комплекс процедур по відновленню кісткової тканини щелеп. Нарощування кістки для установки імплантів дає можливість додати необхідний обсяг кістці, в яку буде вводитися зубний імплантант. Саме від її кількості і якості багато в чому залежить успіх імплантації.

  Особливості проведення операції

  Існує кілька способів нарощування кісткової тканини після довгої відсутності зубів:
  Якщо ширина кісткового гребеня недостатня для проведення протезування, її розпилюють стоматологічною фрезою і розширюють свердлами. Після вкручування протеза, лікар заповнює порожнини остеопластичним наповнювачем.
  Донорська кісткова тканина береться з нижньої щелепи або підборіддя. Вона фіксується титановими гвинтами, закривається мембраною, а рана підшивається.
  Метод застосовують для регенерації верхньої щелепи. В ході операції слизова дна гайморової пазухи піднімається, а простір заповнюється остеопластичним матеріалом або донорською кісткою. Виділяють синус-ліфтинг закритого і відкритого типів.
  С Дефект кісткової тканини хірург заповнює спеціальним матеріалом, потім його вкривають мембраною і фіксують титановими гвинтами.

  Остеопластичний метод вибирають виходячи з конкретної ситуації. Не завжди нарощування кісткової тканини робиться тільки при імплантації зубів – іноді стоматологи можуть порекомендувати її, не плануючи встановлювати імпланти.

  Показання щодо проведення операції

  Основна причина вдатися до нарощування кістки - атрофія кісткової тканини, яка може виникати з цілого ряду причин:
  • довга відсутність одного або декількох зубів;

  • травматичне або некоректне видалення зубів;

  • носіння неякісного протезу;

  • пародонтит;

  • запальні процеси в порожнині рота;

  • остеопороз.

  Протипоказання

  Незважаючи на те, що в більшості випадків нарощування кісткової тканини ясен проходить успішно, є кілька ситуацій, коли така процедура протипоказана:
  • період вагітності і лактації;
  • деякі захворювання крові, наприклад, анемія, лейкемія, проблеми зі згортанням;
  • доброякісні пухлини носа і його пазух;
  • гострий запальний процес в ротовій порожнині;
  • порушення кісткової регенерації;
  • гострі імунодефіцитні стани.

  Етапи проведення операції

  Нарощування кістки для установки імплантів – складна операція, яку можуть виконати тільки кваліфіковані фахівці. Перед нею робиться рентген щелеп і комп’ютерна томограма. Проводиться планування кісткової реконструкції та імплантації. Тільки після цього можна розпочинати безпосередньо нарощування кістки і формування ясен для майбутньої ортопедичної роботи. Так само попередньо планується, який кістковопластичний матеріал буде використовуватися.

  У сучасній імплантології використовуються як натуральні, так і штучні матеріали. Так, щоб наростити кісткову тканину, хірург може застосувати:

  Безпосередньо нарощування кісткової тканини проходить в кілька етапів і залежить від вибору методу підсадки:

  • Проведення анестезії.
  • Створення доступу до кістки альвеолярного гребеня або до гайморової пазухи (при синус-ліфтингу).
  • Введення кістковопластичного матеріалу.
  • Установка і фіксація захисної мембрани.
  • Ушивання м'яких тканин.
  • При необхідності нарощування ясен.

  Після проведення операції з нарощування кісткової тканини деякий час пацієнтові дозволяється їсти тільки м’яку їжу кімнатної температури. Заборонено палити як мінімум тиждень, похід в лазню або сауну також доведеться відкласти на 7-10 днів. Важливо дотримуватися гігієни рота і приймати антибактеріальні препарати, які призначив лікар.

  Нарощування кісткової тканини: вартість

  Як зрозуміти, скільки буде коштувати операція? Це залежить відразу від декількох факторів: обраного методу остеопластики, матеріалів і їх кількості, зони нарощування, необхідних обстежень перед операцією.

  У стоматологічному центрі ABG ви можете здійснити нарощування кісткової тканини за доступною ціною. У нас в загальну вартість входить не тільки робота хірурга, матеріали, препарати для остеопластики, але і післяопераційне ведення пацієнта. Щоб докладніше дізнатися щодо наших розцінок, телефонуйте нам або запишіться на попередню консультацію.

  Стоматологія «АЛЬФА»

  Стоматологія «БЕТА»

  Залишити заявку

   Выберите клинику: