Малоінвазивна хірургія: швидко, ефективно, безболісно
Вуздечка язику - це складка слизової оболонки порожнини рота, яка служить додатковим засобом прикріплення язику до дну ротової порожнини. Візуально вуздечка - це дуга, яка тягнеться від середини язика дощенту ясен в районі нижніх передніх різців.

Занадто коротка складка або її неправильне прикріплення може викликати ряд незручностей і обмежити функціональність мови. Позбутися такого дефекту допоможе підрізання вуздечки під язиком.

Це малоінвазивна операція, яку роблять в стоматологічному кабінеті. Найчастіше вона проводиться в дошкільному віці, але не виключені випадки, коли підрізати вуздечку язика лікар рекомендує дорослому пацієнту.

  Залишити заявку
  [dynamichidden cf7-counter "CF7_counter"]

  Показання до операції з пластики вуздечки язика

  Зазвичай проблему виявляє педіатр або дитячий стоматолог при першому огляді дитини. Він же і рекомендує підрізати вуздечку під язиком. Нерідкі випадки, коли аномалія дає про себе знати тільки в дорослому віці. На наявність патології вказати можуть такі симптоми:

  • загинання кінчика язика вниз при витягуванні;

  • труднощі при ковтанні слини або їжі;

  • неможливість висунути язик повністю;

  • проблеми з прикусом;

  • труднощі з вимовою слів;

  • порушення дихання;

  • зміна пропорцій особи і викривлення щелепи;

  • ускладнена установка знімних протезів у літніх пацієнтів.

  Визначити дефект самостійно може бути важко, так як всі вищевказані симптоми можуть бути «стерті» або сигналізувати про абсолютно інші захворювання. Тому при виникненні будь-яких незручностей, краще звернутися за допомогою до грамотного фахівця.

  Виявити патологію на профілактичному огляді також може стоматолог або ортодонт, так як укорочена складка часто стає причиною таких патологій:

  • Порушення у вимові слів. Якщо у дитячому віці дефект був незначним і не викликав проблем, з плином часу можуть виникнути порушення в роботі мовного апарату.
  • Нерівні зуби і патології будови прикусу. Коротка вуздечка є однією з причин подібного стоматологічного дефекту.
  • Захворювання пародонту. Порушення в будові вуздечки викликають деформацію ясен, що в свою чергу тягне за собою оголення кореня зуба.

  Протипоказання

  Підрізання вуздечки язика не проводять у разі:
  • гострої фази інфекційних захворювань;

  • хвороб крові: при гемофілії, лейкозі;

  • онкологічних захворюваннях;

  • наявності карієсу і його ускладнень, інших захворювань порожнини рота.

  Особливості проведення пластики вуздечки язика у дорослих

  У стоматологічних клініках «АЛЬФА» і «БЕТА» у Запоріжжі ви можете підрізати вуздечку язика швидко і безболісно. Це малоінвазивна процедура, вона не вимагає попередньої підготовки, крім повної санації ротової порожнини. Пацієнт повинен бути абсолютно здоровий.

  Також лікарі рекомендують попередньо добре поїсти, адже після операції не можна їсти протягом декількох годин.

  Пластика вуздечки проводиться тільки при наявності показань, виявлених стоматологом. Додаткові обстеження можуть бути призначені на розсуд хірурга або при виявленні супутніх патологій.

  У нашій клініці підрізати вуздечку язика дорослому можна класичним методом — за допомогою скальпелю.

  Підрізання вуздечки язика (Френулопластика) зазвичай проводиться під місцевою анестезією. В ході операції лікар розсікає вуздечку язика, переносить місце її прикріплення і виконує ушивання. Процедура дозволяє «збільшити» довжину вуздечки, щоб зробити язик більш рухливим. Як правило, пластика виконується в дитячому віці, проте не виключені випадки, коли вуздечка язику виправляється і у людей в дорослому і навіть в літньому віці.

  Тривалість операції без урахування анестезії – близько 20 хвилин. Реабілітаційний період досить швидкий. Вже через 5-7 днів, при дотриманні всіх рекомендацій лікаря, пацієнт не буде відчувати дискомфорту.

  Рекомендації, яких варто дотримуватись після проведення операції

  • У першу добу пацієнтам потрібно відмовитися від вживання гарячої їжі і напоїв.
  • Бажано не приймати їжу протягом декількох годин після хірургічного втручання.
  • До повного загоєння рани не вживати їжу, яка може подразнювати слизові: занадто кислу, солону, гостру, пряну їжу, а також горіхи, сухарі, іншу тверду їжу.
  • Для більш швидкого загоєння рани ротову порожнину варто полоскати антисептиками. При дотриманні всіх умов повне загоєння відбувається за 4-5 днів.

  Зверніть увагу! Сама по собі пластика вуздечки язика не може вирішити пародонтологічні проблеми, проблеми неправильної вимови звуків і укорочення нижньої щелепи. Але операція стане запорукою успішної роботи вузьких спеціалістів: ортодонта і логопеда.

  Підрізання вуздечки язика: вартість

  Якщо ви підозрюєте у себе наявність такої патології, як коротка вуздечка, пройдіть обстеження в наших стоматологічних клініках. Отримайте висновок лікаря і зробіть просту операцію, яка значно поліпшить якість вашого життя.

  Записатися на консультацію можна за телефонами або, заповнивши заявку на сайті.

  Стоматологія «АЛЬФА»

  Стоматологія «БЕТА»

  Залишити заявку

   Выберите клинику: