Хірургічні втручання будь-якої складності
Резекція кореня зуба в стоматології - хірургічна маніпуляція, в процесі якої лікар видаляє тільки уражені інфекцією частини кореня зуба, залишаючи здорові тканини недоторканими.

Резекція - складна операція, яка повинна виконуватися тільки висококваліфікованим стоматологом-хірургом через ризик можливих ускладнень. Це травматичний, але високоефективний спосіб усунення запального процесу, який дозволяє не тільки зберегти різець або ікло, моляри або премоляр, а й попередити поширення інфекції.

  Залишити заявку
  [dynamichidden cf7-counter "CF7_counter"]

  Показання

  Основне показання до проведення резекції верхівки кореня – інфікування каналу зуба, яке не піддається консервативному лікуванню антибіотиками. У таких випадках кісти або гранульоми зазвичай вже мають діаметр більше 1 см.

  Резекція може знадобитися і після відвідин стоматолога. В процесі пломбування пломбувальний матеріал може розподілитися в верхівці зуба нещільно. І якщо в утворену порожнину проникне інфекція, може початися запалення, що призводить до свищам, нагноєння і навіть поразки кістки щелепи. В цьому випадку хірург розкриває уражену ділянку, щоб видалити його, не зачіпаючи здорові тканини.

  Резекція – єдиний спосіб вирішення проблеми інфікування каналів, якщо у пацієнта встановлена вкладка або штифт. Свердлити зуб в такому випадку неможливо через високий ризик перелому каналу і пошкодження коронки.

  Протипоказання

  Резекція кореня зуба – серйозне стоматологічне втручання, у якого є протипоказання:

  • пародонтит: запалення м'яких тканин, що оточують різці, ікла, премоляри і моляри, вікові пошкодження м'яких тканин з вираженим оголенням шийки зуба і його патологічною рухливістю;
  • скупченість зубів;
  • порушення згортання крові;
  • аутоімунні захворювання;
  • злоякісні новоутворення в ротовій порожнині.

  Етапи проведення резекції кореня зуба

  Операція по резекції верхівки кореня зуба триває в середньому 20-40 хвилин і включає в себе шість послідовних етапів:
  Попереднє пломбування каналів, яке проводять за 1-2 дні до операції або в той же день. Чим щільніше буде закритий канал, тим нижче ризик виникнення ускладнень.
  Хірургічне втручання проводиться під місцевим знеболенням. Для верхньої щелепи використовується інфільтраційна анестезія, для нижньої - провідникова.
  Після виконання анестезії доктор робить розріз на яснах, відокремлює слизову і за допомогою ультразвуку формує в кістці отвір-доступ, так зване «вікно».
  Видалення кісти і верхівки зуба.
  Цей етап може бути опущений, якщо порожнина невеликих розмірів.
  При необхідності лікар поставить в рану дренаж на кілька днів для зменшення запалення і набряку м'яких тканин.

  Можливі ускладнення

  Після проведення резекції верхівки кореня різця, ікла, премоляра або моляра природними наслідками травмування тканин є підвищення температури, набряк, запалення, біль і почервоніння слизової. Зазвичай ці явища проходять протягом тижня.

  Ускладнення, які вимагають негайного втручання лікаря:

  • Повторне запалення і утворення кісти.

  • Гнійні ускладнення.

  • Кровотеча.

  • Свищ гайморової пазухи.

  • Травма трійчастого нерва (характерна для іклів і бічних різців нижньої щелепи).

  Запорукою успішної операції і відсутності ускладнень в майбутньому є високий професіоналізм хірурга і ретельне пломбування каналів перед хірургічним втручанням.

  Резекція зубу: вартість

  Резекція верхівки кореня зуба – не просте маніпуляція, ціна якої залежить від декількох факторів. Важливо розташування пошкодженого зуба. Якщо це центральний різець, то процедура проходить під візуальним контролем лікаря, у разі маніпуляції на зубах, розташованих глибоко в ротовій порожнині, знадобиться присутність асистента і може виникнути необхідність у використанні додаткового обладнання. Підвищують загальну вартість операції попередні маніпуляції, досвід і кваліфікація лікаря-хірурга. Але економити, вибираючи клініку для проведення резекції, не варто: занадто великий ризик зіткнутися з грізними ускладненнями.

  Стоматологія «АЛЬФА»

  Стоматологія «БЕТА»

  Залишити заявку

   Выберите клинику: