Кваліфікована допомога при гострому болю
Кіста на корені зуба - це захворювання, при якому утворюється патологічна порожнина, заповнена рідким або кашкоподібного вмістом. Вона не проходить сама по собі, тому єдиний спосіб позбутися від патології - видалення кісти зуба. При своєчасному зверненні до стоматолога можна максимально зберегти зуб і безболісно видалити новоутворення.

    Залишити заявку
    [dynamichidden cf7-counter "CF7_counter"]

    Причини виникнення зубної кісти

    Хвороба може виникнути в результаті травми щелепи або одного зуба. Це може статися через інфекції, яка проникає по кореневого каналу при несвоєчасному або неправильному лікуванні. Рідше трапляється після перенесеного запального процесу, наприклад: гаймориту та ін.

    Захворювання прогресує під час зниження імунітету, а також розвитку системних інфекційних патологій. Також спровокувати появу новоутворення можуть порушення в будові зубощелепної системи і неправильне прорізування зубів мудрості.

    Зубна кіста: симптоми

    Все починається з хронічного періодонтиту, на початковій стадії може ніяк не проявляти себе. А виявити її можна під час регулярного профілактичного огляду у стоматолога або за допомогою рентген-обстеження.

    При нагноєнні кіста дає про себе знати:

    • підвищенням температури і головним болем;
    • болями в яснах, які посилюються при жуванні або надкусюваніі;
    • набряками, появою абсцесів і свищів;
    • збільшеними лімфовузлами і загальною слабкістю.

    Стадії розвитку захворювання

    Кіста зростає повільно, тому пацієнт часто не помічає моменту інфікування і звертається до лікаря, коли утворення вже збільшилося і заподіює дискомфорт. Залежно від розміру, воно може бути в стадії:

    • гранульоми - невеликого «мішечка» на корені зубу до 5 мм;
    • кісти - ширшого утворення;
    • абсцесу - обширного гнійного запалення близько зубних тканин.

    Як проходить операція з видалення зубної кісти

    Якщо захворювання виявлено на ранній стадії, можна обійтися безопераційним лікуванням. Терапевтична процедура має на увазі лікування осередку запалення через канал зуба і пломбування каналу. Але такий метод допоможе, тільки якщо розмір освіти не більше 8 мм.

    Якщо терапевтичні методи не дали належного результату, необхідно вдатися до хірургічного видалення кісти зуба.

    При цьому основне завдання лікаря – постаратися зберегти зуб. Сама операція по видаленню кісти зуба має наступні етапи:

    • робиться розріз на яснах і поглиблюється до кістки, що знаходиться над кістозної порожниною;

    • забирається стінка і витягується оболонка кісти;

    • проводиться резекція верхівки кореня;

    • здійснюється санація кістозної порожнини;

    • порожнина, що утворилася, заповнюється кістковопластичним матеріалом (такі дії сприяють швидкому відновленню кісткового дефекту, покращують стійкість зуба, перешкоджають інфікуванню);

    • вшивається рана.

    Вартість видалення зубної кісти

    У стоматології «АЛЬФА» і «БЕТА» ви можете провести видалення кісти зуба за прийнятними цінами. Ми займаємося операціями будь-якої складності. Кваліфікація лікарів, сучасне обладнання та якісні матеріали дозволяють проводити ефективне терапевтичне лікування і абсолютно безпечні хірургічні маніпуляції.

    Щоб зберегти ваші зуби здоровими якомога довше, рекомендовано регулярні профілактичні огляди. Пройдіть діагностику у «АЛЬФА» і «БЕТА» для виявлення проблеми на ранніх стадіях. Записатися на прийом можна за телефоном або за допомогою форми на сайті.

    Стоматологія «АЛЬФА»

    Стоматологія «БЕТА»

    Залишити заявку

      Выберите клинику: