Причини розвитку захворювання

Гострий періодонтит - результат дії патогенної мікрофлори: пневмококів, стрептококів, стафілококів. Інфекція спочатку вражає емаль, дентин, потім спускається вниз по кореневому каналу і призводить до ураження тканин пародонта.

Періодонтит: симптоми

Захворювання часто протікає без симптомів, і в кабінет стоматолога пацієнти потрапляють, коли зберегти зуб вже неможливо. Тому, виявивши ознаки періодонтіту, відкладати візит до стоматолога не можна категорично.

Симптоми періодонтиту:

  • ниючий локальний біль в області одного зуба

  • посилюючийся дискомфорт при змиканні щелеп, накушуванні, жуванні

  • підвищення температури тіла до 37,5 - 38,0 градусів

  • відчуття, що зуб став вище

  • потемніння, іноді посиніння ясна

  • припухання ясен, губи, щоки з боку хворого зуба

  • збільшення і болючість найближчих лімфовузлів

Стадії розвитку періодонтиту

Скарги пацієнтів настільки характерні, що діагностика періодонтиту у досвідченого стоматолога не викликає проблем. Для постановки точного діагнозу часто досить уважно вислухати хворого. А огляд і проведення рентгенологічного дослідження лише підтверджують первинне припущення.

Найперший симптом захворювання - відчуття, що зуб піднявся над іншими, став вище. Болю спочатку може і не бути: присутня лише незначна важкість.
З розвитком інфекційного процесу наростає біль. Вiн постійний, локалізований в області ураженого зуба, посилюється вночі і не купується доступними анальгетиками. Без лікування інтенсивність болю стрімко зростає. Стає майже неможливим прийняття їжі. В цей же час погіршується і загальний стан: підвищується температура тіла, зростає слабкість, збільшуються шийні лімфовузли.
Якщо не розпочати лікування гнійного періодонтиту, зуб поступово витісняється з альвеоли запальним ексудатом, підводячись над іншими. І це вже не суб'єктивні відчуття пацієнта, а симптом, який реєструється стоматологом при огляді. Зуб може ставати рухомим, а м'які тканини обличчя набрякають. Припухають ясна, губа, щока з боку ураженої ділянки. Деформація і асиметрія обличчя може бути значною, що не завжди відповідає тяжкості ураження пародонту, але доставляє серйозний дискомфорт пацієнту.

Етапи лікування періодонтіту

Лікування захворювання, особливо його хронічної форми - тривалий процес, який включає в себе чотири етапи:
  • ліквідацію осередку інфекції

  • купіювання запалення

  • пломбування кореневого каналу

  • відновлення зуба

Стоматолога належить відкрити доступ до кореневих каналів і видалити з них некротизовану тканину. Зняти запалення дозволяють антибіотики і протизапальні засоби. Потім канали пломбуються. На всіх етапах лікування проводяться контрольні рентгенограми.

Вартість лікування періодонтиту

При лікуванні періодонтиту ціна послуги залежить від занедбаності процесу, кількості та прохідності кореневих каналів. І в стоматологічних клініках «АЛЬФА» і «Бета» становить від 2000 до 4000 грн.

Стоматологія «АЛЬФА»

Стоматологія «БЕТА»

Залишити заявку

    Выберите клинику: