Особливості та етапи установки протезу з діоксид цирконію

Коронки з цирконію встановлюють двома способами: на опорні зуби, у разі часткової їх втрати, або на імпланти, якщо зуб повністю відсутній. Весь процес установки можна розділити на кілька етапів:

Доктор оглядає порожнину рота, виявляє стоматологічні проблеми пацієнта. При необхідності він лікує карієс, здійснює депульпацію, видаляє нерви, пломбує канали. Після цього стоматолог обточує зуб, робить зліпок і для захисту від механічних пошкоджень встановлює тимчасову коронку.
Підготовлені зуби сканують, на підставі чого створюється 3D модель майбутнього протеза. На фрезерувальному обладнанні технік створює каркас, підбирає найбільш відповідний колір і товщину виробу.
Спочатку виріб приміряється. Якщо будуть виявлені недоліки, цирконієву коронку знову відправлять технікам. Якщо коронка ідеально підходить, її фіксують на зубі спеціальним цементом подвійного затвердіння.
Коронки з цирконію встановлюють в таких випадках:
 • відсутність окремих зубів;

 • сильне ураження ротової порожнини карієсом;

 • пошкодження зубів в результаті травми;

 • потемніння ясен на місці раніше встановлених протезів;

 • потреба у відновленні жувальної поверхні.

Процес виготовлення

Цирконієві протези бувають двох видів:

 • Монолітні коронки, повністю складаються з діоксид цирконію. Призначені для установки на моляри і премоляри.
 • Двошарові коронки з каркасом з діоксид цирконію і зовнішнім порцеляновим покриттям. Використовують для протезування зубів в зоні посмішки.

Виготовляються вироби на високотехнологічному обладнанні.

Весь процес повністю автоматизований і включає в себе декілька стадій:

 • комп'ютерне проектування тривимірної моделі;
 • завантаження готової моделі в блок управління фрезерного верстата;
 • створення каркаса протезу відповідно до заданих параметрів;
 • обжиг у спеціальній печі;
 • нанесення техніком декількох шарів порцеляни з випалюванням кожного з них;
 • нанесення оптимального відтінку барвника;
 • підсумковий обжиг.

Середній термін служби виробу становить 15-20 років. Причому з діоксиду цирконію можна виготовити мости на будь-яку кількість зубів. В основному, це незнімні конструкції, але при бажанні матеріал дозволяє створити і знімний протез.

У розпорядженні техніка – заготовки з різним рівнем світлопроникності. Наприклад, для пацієнтів з неправильним прикусом, у яких відсутні кілька зубів, виготовляють нетранслюцентні мостовидні конструкції. Вони добре маскують недоліки зубного ряду. При відновленні одного зуба використовують цирконієві коронки підвищеної транслюцентності. Вони виглядають максимально природно.

Переваги протезу

Коронки з цирконію користуються величезною популярністю через цілого ряду переваг:
Матеріал має особливу міцність, завдяки чому може витримувати великі навантаження. Тому для установки подібної конструкції досить спиляти всього 0,4-0,6 мм тканини. Для порівняння: щоб встановити металокерамічний протез, потрібно спиляти 1,5-2 мм емалі.
Після установки цирконієва коронка не поступається металу по своїй міцності. А тому з матеріалу можна робити не тільки коронки на окремі зуби, але й цілі мости.
Подібні конструкції мають найменшу кількість протипоказань, не викликають алергічних або токсичних реакцій. Десна на місці протеза ніяк не змінюється зовні, не кровоточить, має природний вигляд.
Цирконій максимально точно імітує природну поверхню зубної емалі. Це матовий, напівпрозорий матеріал, який добре пропускає світло, володіє блиском і зберігає всі ці властивості протягом довгих років.
Цирконієва коронка встановлюється як на свій зуб, так і на імплант, завдяки чому переваги конструкції може оцінити велику кількість пацієнтів.
Підстава протезу в точності повторює форму зуба, щільно прилягає, тим самим перешкоджаючи проникненню мікробів.
Конструкція не викликає ніякого дискомфорту, за органолептичними відчуттями нагадує пацієнту його власний зуб.

Вартість установки цирконієвої коронки

Цирконієва коронка створюється індивідуально під кожну людину, а її ціна залежить від типу матеріалу, складності виготовлення, обсягу робіт зубного техніка. При виготовленні та встановленні конструкції враховуються всі побажання і особливості стану зубів пацієнта.

Медичний центр ABG має в своєму розпорядженні найсучасніше обладнання. А наша команда досвідчених фахівців працює як з дорослими, так і з дітьми. Якщо вас зацікавила цирконієва коронка, ми гарантуємо гідну якість протезування і лояльні ціни.

Телефонуйте, щоб записатися на безкоштовну консультацію. І за відновлення вашої посмішку візьмуться справжні професіонали своєї справи.

Стоматологія «АЛЬФА»

Стоматологія «БЕТА»

Залишити заявку

  Выберите клинику: