Характеристика апарату
Ортодонтичний трейнер – пристосування, яке на вигляд нагадує боксерську капу. На відміну від брекетів, воно виправляє не лише прикус, а й усуває причини, що призвели до аномалій його розвитку. Наприклад, смоктання язика або пальця. Такі шкідливі звички у дітей можуть стати причиною серйозних відхилень і дефектів розвитку щелепи.
Ще одна особливість трейнерів – їх легко вдягнути та зняти. Пристосування не потрібно постійно тримати у роті. Досить надягати його на ніч і на пару годин під час неспання. Нерідко через брекети діти та дорослі відчувають психологічний дискомфорт. При виправленні прикусу трейнерами такої проблеми немає.
Щоб підібрати апарат, не знадобиться комп’ютерне моделювання та інші дорогі операції. Існує кілька розмірів кап, і щоб підібрати відповідні, лікареві знадобиться всього 10-15 хвилин та кілька примірок. Коректор прикусу виготовляють із гіпоалергенних полімерних матеріалів, наприклад, силікону. Тому він не викликає подразнень, а звикання проходить швидко та безболісно.
Види трейнерів
Трейнери для вирівнювання зубів поділяються на кілька видів. Зазвичай виділяють початкові та завершальні конструкції. Початкові м’якіші, вони призначені підготувати щелепу, а також привчити людину до використання коректорів прикусу. Їх носять 6-8 місяців.
Завершальні трейнери жорсткіші. Вони активніше впливають на щелепу, вирівнюють прикус і виправляють недоліки, закріплюючи отриманий ефект. Термін їхнього носіння, зазвичай, теж становить 6-8 місяців.
За призначенням коригувальні пристрої можна поділити на такі типи:
Можливі протипоказання
Використання трейнерів для зубів у дорослих
Догляд за трейнерами
Перед тим, як купити трейнер для зубів, потрібно обов’язково вислухати рекомендації лікаря. Важливо не тільки регулярно носити апарат, але також правильно доглядати за ним. Інакше він може стати винуватцем карієсу та джерелом поширення інфекції у ротовій порожнині.
Правила догляду за трейнером прості:
-
Зберігати пристрій лише у спеціальному контейнері
-
Регулярно чистити його зубною щіткою та пастою
-
Після кожного застосування промивати водою
-
Періодично оглядати, чи не з'явилися пошкодження
Апарат не можна кип’ятити, заборонено мити його гарячою або крижаною водою. Крім того, під час носіння трейнера не можна жувати, розмовляти, намагатися прикусити чи перемістити коректор у роті.
Трейнери для зубів: ціна
Силіконові або нейлонові апарати значно дешевші за брекети та інші незнімні конструкції для корекції зубного ряду. Ціна трейнерів залежить від матеріалу, з якого їх виготовляють, особливостей конструкції, призначення. Врахуйте, що за весь курс лікування доведеться поміняти кілька різних трейнерів для зубів, тому загальна вартість корекції збільшиться у кілька разів.
Спеціалісти мережі стоматологій Альфа, Бета і Гамма допоможуть підібрати потрібні апарати для дорослих та дітей. Ортодонт проведе огляд, призначить необхідне лікування, а також розповість, як правильно носити прилад. Щоб записатись на консультацію, дзвоніть нам в робочі години, або замовте зворотний дзвінок.