Показання до проведення УЗД органів черевної порожнини

Показання до проведення УЗД черевної порожнини дітям і дорослим є такі симптоми:
  • відчуття тяжкості в животі після їжі, нудота

  • напади нудоти та блювання без отруєння

  • болісні відчуття у зоні правого підребер'я

  • частий гострий біль у шлунку

  • гіркий присмак у роті

Підготовка до УЗД черевної порожнини

Якщо лікар призначив ультразвукове дослідження в один день з процедурою гастро-або колоноскопії, насамперед потрібно пройти ультразвукове дослідження. Інакше у кишечнику утворюється скупчення повітря, і діагностика буде неточною.

Щоб результати УЗД органів черевної порожнини були достовірними, необхідно провести підготовчі заходи. За два дні до процедури припинити вживання продуктів, що містять дріжджі та сприяють газоутворенню, виключити з раціону житній хліб, квашену капусту, газовані напої, бобові, сирі фрукти та овочі, молоко.

Така дієта зведе до мінімуму появу повітряних порожнин і покращить видимість внутрішніх органів. Якщо у малюка бувають гази, за 2-3 дні до ультразвуку можна приймати «Еспумізан», «Боботик», «Інфакол», «Куплатон». Препарати приберуть із кишківника гази.

Спеціальну дієту перед проведенням УЗД черевної порожнини дитині необхідно розпочати за 3 дні. Щоб покращити видимість внутрішніх органів під час дослідження, не можна давати малюкові продукти, які сприяють появі у кишківнику газів:

  • фруктово-овочеві пюре;
  • жирне м’ясо та рибу;
  • квасолю, горох, сочевицю, боби;
  • цілісне молоко та інші молочні та кисломолочні продукти;
  • житній хліб та здобні хлібобулочні вироби;
  • свіжі фрукти та овочі;
  • газовані напої, жувальні гумки, карамелі, льодяники.

У цей період в основі харчування дитини мають бути каші, приготовані на воді, нежирна риба, біле м’ясо птиці, варені яйця (не більше одного на день).

Підготовка до ультразвукового дослідження ОЧП дітей різного віку
УЗД новонародженим роблять перед черговим годуванням. Немовляті на грудному вигодовуванні достатньо лише трьох годин голодування перед процедурою, малюкові-штучникові — щонайменше 3,5 години. Найкращим часом для дослідження є ранок, поки апетит у дитини ще не розгулявся.
Їм достатньо пропустити одне годування перед УЗД (3 години до дослідження). Щоб підготувати до дослідження дітей віком від 1 до 3 років, також достатньо пропустити одне годування. УЗД краще робити після 3-4 годин з чергового їди, воду не можна пити годину до процедури. Якщо малюк вередує, можна дати йому трохи води.
Потрібно 4 години не їсти, не пити. Діти старше 3 років цілком зможуть перенести невелике голодування. У цьому випадку УЗД краще призначати на ранок або після обіду, останній прийом їжі - за 4-6 годин до процедури.

Особливості проведення УЗД черевної порожнини

Вартість УЗД черевної порожнини

У медичному центрі ABG УЗД черевної порожнини можна зробити за ціною 300 грн. Щоб записатися на процедуру, можна скористатися онлайн-формою. Такий спосіб запису доступний цілодобово і займає трохи більше 5 хвилин. Також можна зателефонувати до центру. Наш менеджер запише вас на слушний час.

Записатися на прийом

    Выберите клинику: